17 października 2009

… co to ma być ja pytam …

Środek października – wydawałoby się środek pięknej złotej polskiej jesieni a tu za oknem jakiś głupi żart zafundowała nam natura – śnieg, chlapa, zimno straszne. Ja się pytam co to ma być?? I do kogo tu napisać petycję o zmianę tudzież prośbę o przeniesienie do Australii jakiejś … . To co za oknem zastałam we środę:
Ale żeby nastrój się polepszył – dziękuję bardzo Joli za dwa wyróżnienia. Jest to dla mnie bardzo, bardzo miłe kiedy oprócz zwiększającego się licznika odwiedzin, mam również informację zwrotną w formie komentarzy – na które zawsze z niecierpliwością czekam, a wyróżnienia są takim dopełnieniem wszystkiego i dają mi dużo radości. Dajecie mi dużo siły i motywacji do tego żeby robótkować i pisać Wam o tym. DZIĘKUJĘ.
Wyróżnienia dedykuję wszystkim zakręconym maniaczkom robótkowym, które dzielą się sobą i swoimi robótkami ze światem, a przy okazji odwiedzają mnie tutaj.

Tadam!! Skończyłam mojego pierwszego needlepointa.

Jestem z niego bardzo zadowolona i już bardzo mi się chce następnego – tym razem trudniejszego, wyzwania ściegowe mnie ciągną. Ale wracając do mojego „pineapple quilt” – podczas wczorajszego spotkania z Krzysią utwierdziłam się w przekonaniu (przekonanie moje podzieliła Krysia), iż tasiemka metalizowana, którą wyszyłam wewnętrzne romby nie wygląda efektownie, dlatego też wyprułam ją i zastąpiłam metalizowaną nitką DMC (całe pasemko czyli 10 nitek). Natomiast w rogach ostatniej ramki wstawiłam zieloną Krenika (6 pasemek), mimo iż we wzorze podana była niebieska metalizująca. Tak więc mam lekko autorski wzór :).


M.

8 komentarzy:

 1. OOOO!! No zatkało mnie!! Na amen! Ale pięknie!!
  I gratuluję wyróżnień:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. niesamowicie to wyglada,a co to pogody to chyba trzeba wystosowac petycje do Matki Natury ze sie niezgadzamy i juz ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolorowy zawrót głowy!
  Śliczne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Co Wy wiecie o tym hafcie ??? Ja to coś mogę powiedzieć, bo go widziałam na własne( uzbrojone w okulary) oczy !!!
  I powiem Wam, że jeśli ten wzór, te kolory bardzo mi się podobały, to nie miałam pojęcia co to znaczy. Zwyczajnie oderwać wzroku i rąk nie mogłam !!!!!

  Już przygotowałam listę zakupów ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiecie co ... mi też się bardzo podoba - nieskromnie powiem i jeszcze raz podkreślę że o wiele korzystniej kolorystycznie wychodzi na żywo niż na zdjęciu na oryginalnym wzorze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze tak jest, zdjecia nijak nie oddaja uroku prac.

  OdpowiedzUsuń
 7. Madziu super praca, kolorowy zawrót głowy faktycznie a wiadomo zdjęcia (nawet najlepsze) to zupełnie co innego niż w realu więc wyobrażam sobie jakie to jest cuuuudne.
  Ataboh

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam nadzieję, że zobaczę w realnym świecie :maślane oczy: bo już na zdjęciach wygląda rewelacyjnie! I te kolory!!

  OdpowiedzUsuń