13 lipca 2010

… burzowe szycie …

Nie, nie proszę nie mylić z burzliwym szyciem, bo absolutnie, ja z panią M. po przyjacielsku i na spokojnie do naszej relacji podchodzimy (wiecie tylko ta wypadająca nitka z igły – ale ja jestem cierpliwa). Postanowiłam, zarażona pomysłami blogowymi bardziej zaawansowanych, spróbować uszyć okładkę na książki. Bo ja książki najczęściej czytam w autobusach, a więc i wożę w torbach. I książki w ten sposób są narażone na zniszczenie, a więc okładam je w szary papier, niektóre okładki są wielorazowego użytku bo lepszy papier, ale jednak też się dosyć szybko niszczą. A taka okładka z materiału – pomyślałam sobie jak znalazł, jakby coś to do prania i siup znowu na książkę. Oczywiście kilka różnych formatów, najczęściej występujących, będzie trzeba trzasnąć.No i dzisiaj znowu z badziewia jakiegoś (kurcze jak dużo uroku zabiera niefajny materiał, a ja kurde mam mało fajnych i mi szkoda na próby) poczyniłam próby, kiedy za oknem szalała burza – taka wielka i intensywna, że nie było nic widać za oknem, za to akustyczne doznania były wspaniałe, a na okrasę spadł grad wielkości grochu. A ja niestrudzenie w tym czasie zszywałam, cięłam, mierzyłam i kombinowałam. No i się udało – nie powiem. Wprawdzie muszę się podszkolić w obliczeniach i planowaniu wymiarów, ponieważ na książkę, na którą z założenia była okładka szyta, wyszła za obszerna, ale za to na ciut większą jak ulał pasowała. A poza tym doszłam do wniosku, ze taka szmaciana okładka wcale nie musi być idealnie dopasowana. Teraz jak to piszę, przyszło mi do głowy żeby spróbować uszyć taką regulowaną z jednej strony, tak jak kiedyś, za moich podstawówkowych czasów były plastikowe okładki na zeszyty z tyłu regulowane – pomyślimy zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dzisiaj natknęłam się na bloga dziewczyny, która robi kwiaty z masy polimerowej – byłam w szoku, że to są sztuczne roślinki, zobaczcie same tutaj.
M.

15 komentarzy:

 1. No proszę i nawet z dwóch szmatek, brawo!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. rewelacyjny pomysł!!!! sama bym takiej używała;) bo moje papierowe po jednym użyciu lądują najczęściej w koszu..

  OdpowiedzUsuń
 3. Z każdym dniem coraz bardziej się rozpędzasz :-)
  Świetny pomysł, taka okładka na książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. pomysł z okładką świetny:)
  a już z regulacją super - też pamietam takie okładki ze szkoły:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Krzysiu nie z dwóch nie z dwóch tyko z trzech moja droga w środku są paski z dwóch kawałków jakichś obrusów :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Magda, fiu fiu - idziesz jak burza :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ty faktycznie lecisz z Tym szyciem jak burza hahaha

  OdpowiedzUsuń
 8. No, Madziula! Rzeczywiscie burzowo. :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Madziu, tak lecisz z maszyną że aż mam ochotę jednak lenia wygnać, podążyć do mojej Mother, porwać Jej maszynę i też spróbować!

  Twoje sukcesy działają na mnie zaraźliwie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ania - ależ pewnie że weź od mamy i spróbuj - tylko uprzedzam lojalnie piękne szmatki patchworkowe kosztują majątek - nie wiem czy nie większy niż nitki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. zdolna dziewczynka jesteś i do tego jaka pomysłowa! Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 12. Madziulko, jak Ci to ładnie wychodzi!!! Podziwiam i gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 13. Madziuuulllaaa... pokaż te swoje trumienne, plissss... multikolor tęczowy!? Chcę to zobaczyć!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. no w następnym poście pokażę te trumienne :) chociaż wiesz dla mnie na razie wszystkie te nowe co kupiłam i wydałam na nie masę szmalu są takie trumienne :) szkoda ich tykać :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Hahahaaa... przepadłaś Madziula! :)))

  OdpowiedzUsuń